Bad

Dingen om te overwegen voordat u meubels op veilingen koopt

Inhoudsopgave:

Anonim

Oli Scarff / Getty Images Nieuws / Getty Images

Veilingen zijn geweldig voor het vinden van unieke meubels tegen spotprijzen, maar voordat u meubels op een veiling koopt, moet u vertrouwd raken met het proces. Er zijn veel duidelijke voordelen aan het kopen van meubels op een veiling. Je kunt echte spotprijzen krijgen en soms heb je toegang tot meubels of andere objecten die je normaal niet tegenkomt. Als je voor het eerst naar een veiling gaat, kan het snelle tempo en het nemen van beslissingen in een fractie van een seconde aanvankelijk enigszins intimiderend lijken. Als u het proces kent en begrijpt, kunt u gemakkelijker slimme biedingen maken.

Voorraadbronnen

Hoewel allerlei items op het veilingblok terechtkomen, komt de inventaris daar uit veel verschillende bronnen, zoals:

  • Vereffenaars Particuliere bedrijven Huiseigenaren die wat extra geld willen kopenGoederenEstatenOverheidsinstanties zetten ook in beslag genomen of verloren voorwerpen op.

Veilingen vinden

Veilingen kunnen op veel verschillende locaties worden gehouden. Estate veilingen kunnen worden gehouden op de site van het landgoed, andere soorten kunnen worden gehouden op veilinghuizen, hotels, buurthuizen of zelfs online.

  • U kunt online zoeken naar meubels veilingen. Een geweldige zoekbron is Live Auction Talk. Zoek naar berichten in kranten. Vraag naar antiek- of tweedehands meubelzaken. Abonneer je op veilinghuizen om op de hoogte te blijven van aankomende evenementen.

Voor de veiling

Het is het beste om je voor te bereiden voordat je op de veiling verschijnt. De belangrijkste dingen die u vooraf moet weten:

  • Wat bent u van plan om te kopen? Wat is de gangbare prijs voor uw gewenste meubel? Hoeveel wilt u uitgeven? Hoe gaat u meubels vervoeren?

Een voorbeeld van de inventaris bekijken

Om je op de veiling voor te bereiden, moet je de inventaris kennen.

  • Vraag om een ​​catalogus of bekijk deze online als deze beschikbaar is. Ga er doorheen om te bepalen of u iets wilt kopen en hoeveel u bereid bent ervoor te betalen. Lees de beschrijving aandachtig om te kijken of er disclaimers zijn. Uitdrukkingen als "in de stijl van" geven aan dat het artikel een kopie is en daarom minder waardevol. Het is het beste om eerst de inventaris in persoon te bekijken voordat u op de veiling biedt. Bij het inspecteren van het meubilair, voert u altijd een zorgvuldige fysieke inspectie uit door het artikel zorgvuldig door te nemen. Noteer eventuele scheuren of deuken, of een stuk in goede staat is of moet worden gerepareerd. Noteer alle bijzondere functies die u ziet. Vraag naar het toestandsrapport als u telefonisch biedt of een commissiebod bij de veilingmeester achterlaat. Als u meubels koopt die moeten worden gerepareerd, bekijk dan de extra kosten voordat u biedt. In de regel moet u uit de buurt blijven van items die extra werk nodig hebben, tenzij het meubilair een zeldzaam stuk is en het echt waard is.

Tips voor het bieden

Nu komen we bij het meest opwindende deel van de veiling, het biedproces zelf. Als u zich nog steeds onzeker voelt, is het misschien een goed idee om een ​​paar veilingen te bezoeken zonder eerst te bieden. Gewoon ontspannen en het proces observeren. Nadat u het een paar keer hebt gedaan, kunt u zich zekerder voelen bij het plaatsen van uw eigen bod.

  • Raak vertrouwd met de regels, voorschriften, bepalingen en voorwaarden van de veiling waaraan u deelneemt. Ontdek uw betalingsopties en omzetbelasting, enz. Voordat er wordt geboden. Acties kunnen spannend zijn en mensen ertoe aanzetten impulsaankopen te doen. Maar houd bij het bieden vast aan wat u weet, zodat u kostbare fouten kunt voorkomen. Ga nooit verder dan uw beoogde budget. Het is hoe dan ook nooit een goed idee. Er zullen meer veilingen zijn en misschien vindt u iets gelijk of zelfs wenselijker. Probeer niet de eerste te zijn die biedt. Je kunt jezelf zo beter tempo geven. Als niemand een item wil kopen, kunt u er mogelijk een betere deal voor krijgen na de verkoop. Luister naar de beschrijving van een item aan het begin van het bieden. Bied nooit op een item als u niet zeker bent over de kwaliteit of authenticiteit. Zoek naar potentieel bij het kopen van een antiek. Als het stuk uit een periode komt die momenteel in zwang is, wordt het vanwege de vraag hoger geprijsd. Maar als het een perfect goed stuk is met een lagere vraag, is het mogelijk voor een spotprijs beschikbaar. Terwijl u iets kunt herstellen en repareren, moet u eraan denken dat de waarde ervan altijd zal dalen na restauratie. Als je dat stuk voor persoonlijk gebruik en plezier koopt, zou het niet zo veel uitmaken. Als u echter als belegging koopt, denk er dan goed over na.