Bad

15 veiling- en biedtips voor beginners

Inhoudsopgave:

Anonim

Rich Legg / Getty-afbeeldingen

Voor verzamelaars en koopjesjagers gaat er niets boven de opwinding van een live veiling. Veilingen zijn gelijke delen sport en winkelen. Ze zijn ook belangrijke bronnen voor meubels, kunstwerken en accessoires. Leren hoe te bieden op een veiling is slechts een stap. Als u op zoek bent naar veilingtips voor beginners, lees dan deze do's en don'ts voordat u biedt.

10 tips voor wat te doen op een live veiling

  1. Woon de preview bij. U moet de preview bijwonen om de goederen te inspecteren, zelfs als u foto's in een veilingcatalogus hebt gezien. Zorg ervoor dat het mogelijk is (en niet te veel kost) om beschadigde stukken te repareren. Noteer de kavelnummers en inhoud als u van plan bent hierop te bieden. Stel een maximum in dat u bereid bent te besteden. Stel uw limiet in voor elk interessant item en houd u eraan. Het is maar al te gemakkelijk om verstrikt te raken in veilingkoorts en veel meer te bieden dan u van plan was. Als je twijfelt aan je wilskracht, ga dan naar een vriend zodat je elkaar verantwoordelijk kunt houden. Controleer de betalingsvoorwaarden vóór de dag van de veiling. Zorg ervoor dat het veilinghuis cheques of creditcards accepteert als u dat wilt. Vraag ook naar stortingen en extra kosten. Bij sommige veilingen moet u een aanbetaling doen als u zich registreert om te bieden. Sommigen voegen ook een koperspremie toe aan de hamerprijs, wat uw winnende bod is. Controleer de inhoud van de partij dubbel. Het is niet ongehoord voor gewetenloze bieders om de inhoud van doos naar doos te schakelen. Controleer op de ochtend van de veiling of de officiële preview op een voorgaande dag plaatsvond. Registreer u wel voor de kaart van een bieder. Je kunt niet deelnemen zonder een, dus doe dit zodra je aankomt. Kleed je gepast. Zorg ervoor dat u zich praktisch kleedt, vooral als de veiling buiten of in een schuur wordt gehouden. Kleed je in lagen aan als er geen temperatuurregeling is en wees voorbereid om over modderige of oneffen grond te lopen. Pak een klapstoel in. Heb er een in uw auto voor het geval dat alle stoelen bezet zijn tegen de tijd dat u aankomt. Verwacht 's middags de beste deals. Omdat bieders in de vroege ochtend zonder geld en energie zitten, zult u minder concurrentie hebben voor het winnende bod. Begin met bieden wanneer uw item op is. Veilingen gaan snel. Als je te lang aarzelt, kan de hamer naar beneden komen voordat je de moed hebt verzameld om te bieden. Beveilig uw aankopen. Zorg ervoor dat u uw aankopen naar uw voertuig brengt of op een andere manier beveiligt als de veiling onmiddellijke betaling en bezit vereist. Als u uw aankopen onbeheerd achterlaat terwijl u de snackbar of het toilet bezoekt, krijgt u geen restitutie als iemand een deel van uw voorraad bestuurt. Vergrendel aankopen in uw kofferbak of leg ze onder dekking zodat u parkeergarendieven niet verleidt.

5 tips voor wat u niet moet doen tijdens een live veiling

  1. Wacht niet tot je gewonnen hebt om de ophaal- en bezorgopties te controleren. Bij sommige veilingen moet u onmiddellijk bezit nemen. Anderen brengen opslagkosten in rekening als u uw aankopen niet kunt meenemen wanneer u vertrekt. Toon geen opwinding. Blijf kalm tijdens het voorbeeld wanneer u items vindt die u wilt kopen. U wilt uw intenties niet aan andere bieders bekendmaken. Je kunt je concurrentie verhogen als je de aandacht op specifieke stukken vestigt. Als ze je favorieten op het eerste gezicht niet hebben opgemerkt, geef ze dan geen reden om terug te gaan voor een tweede blik. Kom niet in een biedende oorlog. Als je verstrikt raakt in het verslaan van de andere bieder, kun je uiteindelijk wensen dat je verloren hebt zodra de veiling is afgelopen en je een hoge prijs hebt. Spring niet op het pistool. Schreeuw niet je maximale bod uit zodra het bieden begint. De veilingmeester zal de prijs stapsgewijs verhogen totdat er geen biedingen meer zijn. Bied niet als u niet zeker weet of u wilt kopen. Als het uwe het winnende bod is, bent u toegewijd aan de aankoop. Je kunt niet van gedachten veranderen nadat de hamer valt.